Doučování a příprava v Hradci Králové - otázky a odpovědi

Jak musím chodit často na doučování, abych se stihl připravit z matematiky na maturitu? Jsem ve čtvtém ročníku gymnázia tady v Hradci Králové.

Záleží na Vašich matematických znalostech, které si rychle prověříme, a podle toho rychle poznáme, kde jsou slabá místa a co je potřeba osvojit před maturitní zkouškou. Každý má mezery někde jinde a proto je důležitý individuální přístup.

Kolik je cena? Jak je dlouhá vyučovací hodina?

Délka lekce záleží na předmětu, druhu učiva a jeho obtížnosti. Konverzace v angličtině pro zdokonalení jazyka může probíhat i dvě hodiny, kdežto málokdo vydrží sedět nad složitou matematickou úlohou více jak hodinu. Je i možné kombinovat a měnit obsah lekce podle dispozic studenta. Příprava a rozbor slohové práce (diplomky) může probíhat i hodiny. Běžná vyučovací hodina u nás trvá 60 minut.

Cena za hodinu se opět odvíjí od druhu učiva a jeho náročnosti. Nebylo by spravedlivé, kdyby cena za doučování žáčka páté třídy základní školy v matematice byla stejně vysoká, jako příprava studenta na vysoké škole, který se zdokonaluje v derivacích a integrálech.

Proto je důležitá návštěva a probrání délky, rozsahu i četnosti přípravy nebo doučování. Tyto parametry právě určují cenu.

Nedokážu pochopit všechny ty časy které nás v anglině učí. Jde se to nějak u vás naučit?

Toto je častý dotaz. Přestože mají Angličané více časů než jsou naše tři, není zas tak obtížné jim porozumět. Na jednoduchých příkladech, jejich srovnání a hlavně procvičení si je rychle osvojíte a hlavně - naučíte se je používat bez složitého přemýšlení.

Dcera má problémy se slohem. Můžete ji s tím nějak pomoct?

Pokud Vaše dcera má potíže se slohem a obecně s formulací vět, strukturalizací textu a třeba i s pravopisem, spisovatele z ní pravděpodobně neuděláme. S pomocí zákldních cvičení českého jazyka si ale bude schopná osvojit pravidla, se kterými bude možné uspět na základní škole, ale i napsat maturitní práci. Opět je důležité, abychom individuálně posoudili její schopnosti. Ozvěte se nám, prosím, domluvili bychom veškeré podrobnosti.

Co potřebuju všechno na doučování u vás? Musím si sehnat nějaké knihy z matematiky?

Nemusíte nic kupovat ani shánět. Postačí Vám Vaše učebnice ze školy, papír (nejlépe sešit formátu A4) a vhodné pero. Pokud bude potřeba použít jiné materiály, můžeme Vám je poskytnout, popřípadě doporučit vhodné zdroje.

V matematice to mohou být sbírky řešených úloh, v angličtině vícejazyčné knihy, audiotexty, v českém jazyce například pravopisná cvičení a diktáty. Máme přehled, které zdroje jsou vhodné na jakém stupni, proto dokážeme vybrat ty nejvhodnější.

Scháním doučko kinematiky a statiky na střední strojárně děláte to?

Děkujeme za Váš zájem, v současnosti připravujeme a doučujeme matematiku, český jazyk a anglický jazyk. Rádi bychom poskytovali doučování i ve statice a kinematice, doufáme, že v budoucnu budeme mít kapacity i v tomto oboru. Doporučujeme Vám ale jednu až dvě hodiny českého jazyka měsíčně, která Vám procvičí češtinu, zlepší gramatiku i sloh včetně písemného vyjadřování. Uvidíte, že se Vám tyto znalosti přijdou před maturitou vhod i na střední škole technického typu. Váš písemný projev je i Vaší vizitkou, kterou se představujete například jako uchazeč o zaměstnání ve svém životopise. Kontaktujte nás ZDE, prosím, můžeme se nezávazně sejít. Je vhodné používat interpunkci. Pro pobavení i jako názornou ukázku, co dokáže jedna malá čárka, slouží pár zábavných příkladů:

 

Tvoje stará pila leží ve sklepě.

Tvoje stará pila, leží ve sklepě.

 

Popravit, nelze udělit milost.

Popravit nelze, udělit milost.

 

A ještě konkurz na sekretářku:

    Co zas chcete, pane řediteli?

    Co, zas chcete, pane řediteli?

 

Pojďme jíst, děti.

Pojďme jíst děti.

Are you able to teach Czech over Skype? How will i pay?

Hello, yes, of course we are. But the learning is much better when are a student and a teacher "face to face". They can write problematic sentences, practise articulation and much more.

When you can not come to us and you prefer VoIP communication from your country, is it possible pay to bank account.

Co mé dítě potřebuje na hodinu doučování u vás? Má si koupit nějakou učebnici, kterou mi doporučíte?

Pro každého studenta je dobré, když si přinese učebnice, které ve škole používají a současně, je v nich látka, kterou potřebuje probrat a osvojit si ji. Když se ukáže, že by bylo vhodné použít ještě další učebnici, ve které jsou například úlohy na procvičování, doporučíme ji. Pokud si ji pořídíte, je to je n dobře. Lze z ní tak úlohy procvičovat i mimo hodiny doučování.

Další pomůcky jsou vždy sešit, psací (rýsovací pro geometrii a deskriptivu) potřeby a podle předmětu i učebnice nebo knihy. U českého jazyka např. Pravidla českého pravopisu, u matematiky kalkulačka...

Nemějte obavy, vždy se na každé hodině domluvíme se studentem, co by bylo vhodné přinést na další hodinu. Nepožadujeme pořizování drahých pomůcek, knih nebo skript. Vše potřebné i zapůjčíme na hodině u nás.

Nenašli jste na našich stránkách o přípravě a doučování matematiky, angličtiny a českého jazyka to, co Vás zajímá? Potřebujete se zeptat ohledně našich služeb? Neváhejte, a kontaktujte nás. Použijte formulář k odeslání dotazu, napište nám e-mail nebo jednoduše zatelefonujte. Zde je na nás kontakt.

Bude-li Vaše otázka doplňovat naše stránky nebo přinese odpovědi i ostatním hledajícím, zveřejníme ji anonymně na této stránce.